ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

W październiku spotkania także w piątek o godz. 19.00.

ZAPRASZAMY!!!

 

W Święto Niepodległości na Pola Lednickie przyjechali księża, aby wziąć udział w rekolekcjach kapłańskich. 

Rekolekcje prowadzili duszpasterze Lednicy; o. Wojciech Prus  i o. Wojciech Surówka. Wraz z przybyłymi kapłanami na spotkaniach formacyjnych rozważane były teksty programowe przyszłorocznego spotkania lednickiego, którego przewodnim hasłem będą słowa: Totus Tuus - "Cały Twój"

Podstawowymi zagadnieniami były:

- konstelacja chrystologiczna - na podstawie H. U.von Baltasar "Antyrzymski resentyment. Papiestwo a Kościół"

- Jezus Chrystus jest ostatecznym celem wszelkiej naszej pobożności - wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort "Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny" 

- geneza dewizy "Totus Tuus" - Jan Paweł II "Dar i Tajemnica" 

- niewola miłości - abp Karol Wojtyła "Komentarz do Aktu Milenijnego"

- człowieka trzeba mierzyć miarą "serca" - Jan Paweł II "Przemówienie do młodzieży akademickiej zgromadzonej przed kościołem św. Anny" - Podręcznik pokolenia JP2.

Oprócz paneli dyskusyjnych był czas na wspólną modlitwę Liturgią Godzin, Mszę św., adorację Najświętszego Sakramentu, zwiedzanie muzeum św. Jana Pawła II, czy długie spacery po Polach Lednickich. 

Czytaj więcej: Księża na Lednicy

Opublikowano: niedziela, 17, listopad 2019 17:35

Z racji Narodowego Święta Niepodległości miłośnicy pieśni patriotycznych tradycyjnie spotkali się w Chacie na Zagrodach.

Wieczór Pieśni Patriotycznej został rozpoczęty wspólną modlitwą w intencji Ojczyzny i odśpiewaniem hymnu narodowego.  Następnie zabrzmiała pieśń "Ojczyzno ma", a po nie inne śpiewy przeplatane w tym roku fragmentami I Księgi "Pana Tadeusza".

Czytaj więcej: Święto Niepodległości

Opublikowano: wtorek, 12, listopad 2019 08:47

Błogosławieni, którzy oszukują, albowiem im się dobrze powodzi,
Błogosławieni, którzy kombinują, albowiem oni są zaradni, 
Błogosławieni nieczystego serca, albowiem oni użyją świata...

czy

Błogosławieni, ubodzy, miłosierni, którzy cierpią, pragnący sprawiedliwości...

- które błogosławieństwa są ci bliższe? - pytał ks. Grzegorz Zastawny w homilii na Mszy św. zgromadzonych przy grobach na cmentarzu.

Dzień Wszystkich Świętych to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich. Ale to także czas zadumy i reflekcji na życiem i przemijaniem, gdzie niemalże automatycznie w sercach ludzkich pojawiają  się pytania:

- dokąd ja zmierzam przez życie? 

- droga których błogosławieństw jest mi bliższa? - Jezusowych, czy tych, które tak często dziś proponuje "świat"? 

Wieczorem już tradycyjnie wielu Parafian udało się na cmentarz powtórnie, by uczestniczyć w modlitwie różańcowej przy grobach zmarłych prowadzonej przez młodzież "Pokolenia". 

Czytaj więcej: Wszystkich Świętych

Opublikowano: sobota, 02, listopad 2019 13:02

Ostatnie nasze spotkanie miało charakter wyjazdowy. Tradycyjnie jak co tydzień spotkaliśmy się w piątkowy wieczór, lecz tym razem zasiedliśmy wspólnie przy stole w Chacie na Zagrodach. 

Tym razem tematycznie sięgnęliśmy do ostatniego numeru czasopisma "Miłujcie się" by czytając świadectwo o powrocie do Boga po 23 latach przez Martę, umocnić swoją wiarę i wrażliwość religijną na aktualne zagrożenia duchowe. Dzień zakończyliśmy o blasku księżyca kompletą przy kapliczce Matki Bożej z Zagród.

Kolejny dzień rozpoczęliśmy spacerem na Cyrlicę wśród jesiennej aury, następnie w środku dnia celebrowaliśmy Eucharystię będącą centrum życia każdego chrześcijanina, zaś po południu spędziliśmy przy ognisku robiąc tradycyjne "pieczone". Dzień zakończyliśmy ponownie w kaplicy Matki Bożej z Zagród odmawiając różaniec. 

Czytaj więcej: Jesienią na Zagrodach

Opublikowano: sobota, 12, październik 2019 19:34

"Maryja dojrzewała do zrozumienia planów Pana Boga; na kartach Ewangelii czytamy, że często rozmyślała, zastanawiała się nad tym co znaczą konkretne wydarzenia, którym Ona towarzyszyła - podobnie też i my musimy w tym rozumieniu Pana Boga dojrzewać. Ale sens różnych doświadczeń życiowych odkryjemy, gdy będziemy je czytać w świetle Ewangelii. Do zrozumienia Bożych planów codziennie prowadzi Maryja."

- tymi słowami zachęcał wszystkich Parafian bliskości z Bogiem i Maryją ojciec Antoni Sumera o. Cist. z klasztoru Ojców Cystersów w Szczyrzycu, który głosił Słowo Boże i prowadził Sumę odpustową ku czci MB Różańcowej w tym roku w Pcimiu.  

Zwrócił też uwagę, że Pan Bóg nas nie zostawił, ale "patrzy na nasze życie kompleksowo, podczas gdy my widzimy tylko urywek naszego życia; tylko nasz problem i to, co sami czujemy. Nie mamy dostępu do serca innych ludzi. Nie mamy dostępu do tego, w jaki sposób Pan Bóg to wszystko poukładał i widzi, dlatego musimy Mu zaufać, bo widzi wszystko i wie, co jest dla nas w danej chwili najlepsze."

Czytaj więcej: Pan Bóg nas nie zostawił...

Opublikowano: niedziela, 06, październik 2019 17:18