ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

15.03.2018
Czas Wielkiego Postu szybko biegnie do przodu. Dlatego nasze ostatnie spotkanie zdominowały liczne sprawy organizacyjne. Przygotowujemy tradycyjnie piątkowe drogi krzyżowe dla młodzieży i pracujących, drogę krzyżową na Suchej, oraz planujemy jak co roku wyjazd w Poniedziałek Wielkanocny.

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 70 dzieci klas III przystąpiło w naszej parafii do I Komunii świętej.

Celebracja rozpoczęła się przed kościołem od błogosławieństwa rodziców i pokropienia wodą święconą. W czasie Mszy św. dzieci po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa pod postacią chleba do swych serc. Po południu natomiast uczestniczyły w nabożeństwie majowym, odnowiły wraz z chrzestnymi przyrzeczenia chrzcielne i otrzymały okolicznościowe obrazki. 

 

 

Czytaj więcej: I Komunia Święta

Opublikowano: niedziela, 20, maj 2018 15:57

W niedzielę 6 maja na Mszy św. popołudniowej młodzież naszej parafii otrzymała sakrament bierzmowania.

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 68 uczniów klas III gimnazjum. Bierzmowania udzielił biskup Henryk Ciereszko z diecezji białostockiej. 

Na istotny obrzęd bierzmowania składa się namaszczenie olejem Krzyżma na czole bierzmowanego, włożenie na jego głowę ręki biskupa i słowa: "Przyjmij znamię daru Ducha Świętego". Każdy obiera sobie imię - świętego patrona, które biskup mu nadaje w czasie udzielania sakramentu. W tym czasie świadek sakramentu trzyma prawą rękę na ramieniu swojego podopiecznego.

Bierzmowanie, podobnie jak chrzest, nie może być powtarzane. Nazwa "bierzmowanie" powstała od staropolskiego słowa "bierzmo", co oznaczało belkę podtrzymującą drewniany pułap domu, strop. Bierzmowanie oznacza podtrzymywanie, umacnianie wiary. Człowiek bierzmowany nie tylko wyznaje wiarę, ale winien być gotów również bronić wiary. Inne nazwy tego sakramentu to confirmatio, oraz chryzmacja. W kościele katolickim otrzymujemy ten sakrament wkraczając w dorosłość. Bierzmowany to ten, który ma odwagę oficjalnie i publicznie przyznać się do Jezusa i stanąć w obronie krzyża.

Czytaj więcej: Bierzmowanie 2018

Opublikowano: niedziela, 06, maj 2018 18:12

2 maja na Zagrodach młodzież spotkała

się na majówce.

Do stałych przyjaciół Chaty na Zagrodach dołączyła młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego KUL w Lublinie. Po wspólnym nabożeństwie majowym przy kaplicy Matki Bożej wszyscy spotkali się przy ognisku na pogodnym wieczorze. 

 

Czytaj więcej: Majówka na Zagrodach

Opublikowano: piątek, 04, maj 2018 11:52

Rozpoczynamy zapisy nas wyjazd na tegoroczne Spotkanie Młodych na Polach Lednickich.

PROGRAM SPOTKANIA:
8:00 Otwarcie Pól Lednickich
Spowiedź
12:00 Anioł Pański
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
17:00 Oficjalne rozpoczęcie XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000
Część I: JESTEM – jak patrzy na mnie Jezus
Część II: JESTEM – prawdziwe spojrzenie na siebie i innych
20:00 Eucharystia
Godzina Jana Pawła II: Ojciec naszej wolności
Część III: JESTEM – nowe narodziny
23:15 Adoracja Najświętszego Sakramentu
23:45 Wybór Chrystusa
24:00 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Planowany wyjazd: godz. 3.15 /w nocy z 1 na 2 czerwca/ od kościoła w Pcimiu.

Podróż nocą, ok. godz. 11.00 przyjazd do Gniezna, zwiedzanie katedry i modlitwa przy grobie św. Wojciecha – pierwszego męczennika za wiarę na ziemiach polskich. Spacer po rynku w Gnieźnie. Wyjazd w stronę Lednogóry, na miejsce spotkania. Spacer na pola lednickie pod bramę-rybę i udział w spotkaniu. Spotkanie trwa do ok. godz. 2 w nocy z soboty na niedzielę i kończy się przejściem przez bramę III Tysiąclecia. Po czym powrót do autobusu i droga powrotna. Planowany przyjazd w niedzielę około południa. Więcej informacji na stronie: www.lednica2000.pl

Należy zabrać ze sobą kanapki na drogę i na czas spotkania, oraz wodę do picia (dużą butelkę 1,5l). Na Polach Lednickich będzie możliwość zakupu napojów i ciepłego posiłku (ale mogą być dość spore kolejki), oraz lednickich koszulek i innych pamiątek.

Trzeba zadbać także o odpowiedni strój. W dzień chroniący przed słońcem szczególnie głowę, a w nocy przed zimnem (bluzy, polar, itp.)

Obowiązkowo też proszę zabrać dobrą kurtkę przeciwdeszczową, albo pelerynę na wypadek deszczu, oraz lekarstwa, jeśli jakieś zażywasz. Można też wziąć coś do siedzenia na trawie (rozkładane krzesełko, koc, karimatę…).

Koszt wyjazdu: 100zł. (opłata za autokar, pakiet pielgrzyma, ubezpieczenie, parkingi). Wpłata przy zapisie. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń.

Pobierz kartę uczestnika:      

Poniżej nasze plakaty które zostały wykonane w ramach 1 kroku ku Lednicy.

Czytaj więcej: Lednica 2018

Opublikowano: sobota, 07, kwiecień 2018 10:11

W Poniedziałek Wielkanocny podtrzymując tradycję udaliśmy się do Dzianisza.

Wspólny pobyt rozpoczęliśmy od Nieszporów w kapliczce MB z Zagród, następnie wykorzystując piękną pogodę udaliśmy się w plener szukając zwiastunów wiosny - mieliśmy okazję podziwiać już pierwsze krokusy. 

Wieczorem po kolacji pogodny wieczór rozpoczęliśmy odprawiając tzw. "drogę pokrzyżową" - którą proponuje ostatni numer "Gościa Niedzielnego" - opartą o stacje zaczerpnięte z wędrówki uczniów do Emaus. Po modlitwie jeszcze długo w Chacie rozbrzmiewał śpiew. 

We wtorek udaliśmy się na kolejny etap poczukiwania zwiastunów wiosny - tym razem do Doliny Kościeliskiej. Okazało się że najbardziej przychodzącą wiosnę oznajmiały tam niezliczone rechocące żaby składające skrzek w szuwarach tuż koło drogi... ;)

Po powrocie do Chaty, obiedzie i odpoczynku wyjazd zakończyliśmy Mszą św. w naszej kaplicy.

Czytaj więcej: Hallelujah Bwana - wyjazd wielkanocny do Dzianisza

Opublikowano: wtorek, 03, kwiecień 2018 21:10