ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

06.01.2019

OGŁOSZENIE
Ze względu na ferie i wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Pamanie nasze kolejne spotkanie formacyjne będzie w czwartek - 7 lutego.

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

W II niedzielę Wielkiego Postu - 17 marca 14 chłopców w naszej parafii zostało przyjętych do grona ministrantów. 

Od października brali oni udział w spotkaniach przygotowujących ich do podjęcia tej posługi. Dzisiaj przyjęli strój ministranta, którym jest komża, oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Nowi ministranci

Opublikowano: niedziela, 17, marzec 2019 19:04

Duszpasterstwo Młodzieży organizuje
wakacyjny wyjazd konijny do Włoch.

Wyjeżdżamy 30 czerwca wieczorem do miejscowości Lido di Jesolo (tuż obok Wenecji). Zamieszkamy w hotelu 50 metrów od plaży.
W trakcie pobytu rejs promem do Wenecji i 3 godzinne zwiedzanie miasta z przewodnikiem oraz możliwość płynięcia gondolami.
Następnie 6 lipca przejazd do Padwy - modlitwa u grobu św. Antoniego, zwiedzanie miasta i po południu przejazd nad malownicze jezioro Garda w Alpach. W niedzielę i poniedziałek odpoczynek nad jeziorem. W poniedziałek po południu wyjazd do Polski - powrót do Pcimia 9 lipca w godzinach rannych.

W programie wspólna codzienna modlitwa, Msza św. i wieczory z piosenką. Chcemy, aby wyjazd ten miał charakter rodzinny, dlatego zapraszamy dzieci od klasy 6, młodzież, ale także dorosłych i rodziny.

Cena wyjazdu 2200zł.

Cena obejmuje:
- 5 noclegów w hotelu*** w Lido di Jesolo oraz 2 noclegi nad jeziorem Garda
(pokoje 2, 3-os. z łazienkami)
- 7 śniadań wzmocnionych, 7 obiadokolacji
- serwis plażowy (parasol + leżaki)
- przejazd autokarem, opłaty drogowe, rejs promem do Wenecji + przewodnik
- ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Osoby niepełnoletnie karty wyjazdu mogą pobrać w zakrystii, lub na naszej stronie internetowej. Ilość miejsc ograniczona (45 osób), decyduje kolejność zgłoszeń. Przy zapisie wpłacamy 700 zł. Pozostałą część do 15 czerwca.

Lido di Jesolo to jedna z najbardziej znanych miejscowości wakacyjnych we Włoszech - słynie za sprawą długiej na 15 km., oraz szerokiej i piaszczystej plaży, wzdłuż której ciągną się niezliczone ilości hoteli z basenami, wakacyjnych apartamentów i restauracji. Wieczorem życie przenosi się na trzynastokilomet-rowy deptak.

Karty wyjazdu do pobrania:

          

Opublikowano: środa, 13, marzec 2019 20:31

Pod koniec ferii Chatę ponownie nawiedzili harcerze. Tym razem z 23 Lubelskiej Drużyny Hercerskiej "Arsenał" im. Stanisława Broniewskiego.

Na zimowisku był czas zarówno na górskie wędrówki, modlitwę, harcerskie śpiewy i świeczkowiska, jak również i wiele okazji, by zdobyć nowe sprawności.

 

 

 

Czytaj więcej: Czuj czuj czuwaj!

Opublikowano: środa, 27, luty 2019 13:47

Ostatni poniedziałek lutego miłośnicy nart z klas VIII i III gimnazjum spędzili na stoku narciarskim w Sytkowicach korzystając z pięknej pogody i dobrych warunków do szusowania.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Na stoku narciarskim

Opublikowano: wtorek, 26, luty 2019 12:18

Chata na Zagrodach w ostatnich dniach tętni życiem za sprawą dziewczyn z 6 Lubelskiej Drużyny Harcerek "Źródło" zrzeszonych w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, które przyjechały na zimowisko.

Pogoda dopisała, bo zima w pełni, zaś w Chacie atmosfera gorąca nie tylko za sprawą kaloryferów, ale zwłaszcza gorących młodzieńczych serc... ;)

 

 

Czytaj więcej: Harcerki w Chacie

Opublikowano: wtorek, 12, luty 2019 22:07