ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

10.10.2019

W bieżącym roku formacyjnym czytamy "Podręcznik Pokolenia JP2 - Ojcowskie słowo do młodych świata, Polski i Lednicy".

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Na czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego 2020 roku życzę,
aby w codziennych decyzjach łaska zwyciężała naturę,

to co Boże, było zawsze przed tym co ludzkie,
a MIŁOŚĆ z betlejemskiego żłóbka znalazła miejsce w secu każdego z Was.

Ks. Tadeusz

 

W czasie trwania kolędy spotkania piątkowe są odwołane.

Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wakacyjny wyjazd kolonijny do Grecji. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. 

Bazą obozu będzie turystyczne miasteczko Paralia położone nad brzegiem ciepłego morza Egejskiego. Poniżej prezentujemy program i szczegóły wyjazdu:

PARALIA to miasteczko typowo turystyczne, którego atutem jest długa, złocista plaża uhonorowana niebieską flagą (Blue Flag) przyznawaną najpiękniejszym plażom na świecie. Położona jest ok. 5 km od Katerini – stolicy regionu Pieria. Atrakcyjna lokalizacja daje możliwość odwiedzenia wielu ciekawych miejsc, jest dobrą bazą wypadową do zwiedzania kontynentalnej części kraju jak i półwyspu Chalcydyc-kiego. Urokliwy port rybacki, pełen kolorowych łódek i jachtów, sklepiki, kawiarenki i restauracje nad brzegiem morza - zapewniają niezapomniane wrażenia z pobytu. W pogodne dni można podziwiać górę Olimp. W sezonie Paralia to miejsce tłoczne i gwarne, nocą tętniące życiem - dyskoteki, puby, beach bary, kluby karaoke czynne są do samego rana. Liczne restauracje i tawerny serwują specjały kuchni greckiej i międzynarodowej.


ZAKWATEROWANIE: HOTEL SOUITA*** położony ok. 200 m od piaszczystej plaży i 3 minuty spacerem od centrum kurortu posiada recepcję i windę. W pobliżu (100 m) kompleks sportowy z boiskiem do gry w koszykówkę, siatkówkę, korty tenisowe i plac zabaw dla dzieci. Hotel dysponuje pokojami 2 osobowymi z możliwością 1 dostawki. Każdy pokój posiada: łazienkę (WC, prysznic, suszarka do włosów), klimatyzację, telefon, TV-SAT, sejf (dodatkowo płatny), lodówkę i balkon.


Ramowy program imprezy:

1 dzień – wyjazd z Pcimia - godz. 12:00, przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię i Macedonię Północną.
2 dzień – przyjazd do Grecji ok. godz. 12 czasu greckiego. Zakwaterowanie w hotelu.
Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień – śniadanie. Wypoczynek nad morzem Egejskim. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień – śniadanie. Przejazd do Tesalonik – miasta, gdzie pierwsze wspólnoty chrześcijańskie zakładał św. Paweł i do których później napisał 2 listy, zwiedzanie z przewodnikiem, czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień – śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień – śniadanie. Przejazd do Meteorów - majestatycznych greckich monastyrów wykutych w skałach. Obecnie funkcjonuje sześć klasztorów, do każdego z nich dojście odbywa się po wykutych schodach. Aby wejść do klasztoru należy posiadać odpowiedni ubiór. Mężczyźni muszą mieć długie spodnie, kobiety spódnice za kolano. Spodnie, nawet długie nie są odpowiednim strojem dla kobiet, które mogą nie zostać w nich wpuszczone na teren klasztorów. Zwiedzanie Wielkiego Meteora oraz Meteora św. Mikołaja Anapafsa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7 dzień – śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.
8 dzień – śniadanie. Rejs na Wyspę Skiathos położoną na Archipelagu Sporad. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
9 dzień – śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.
10 dzień – śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu do godz. 10. Czas wolny. Wyjazd do Polski ok. godz. 12 – 15 czasu greckiego, przejazd przez Macedonię Północną i Serbię.
11 dzień – dalsza jazda przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski, orientacyjna godzina przyjazdu do Pcimia ok. godz. 14.

Każdy dzień rozpoczynamy i kończymy wspólną modlitwą, bierzemy udział we Mszy św. i wieczorach integracyjnych.

CENA: 2300 zł  (przy zapisie wpłacamy 1000zł., pozostałą część kwoty do końca czerwca) 

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem, 8 noclegów w hotelu, 8 śniadań/bogaty bufet z wypiekami domowymi/, 8 obiadokolacji/ serwowane w tawernie nad samym morzem/, klimatyzację w pokoju, serwis plażowy przy tawernie, ubezpieczenie KL i NNW i bagażu, podatek na TFG.
Jeżeli chodzi o plażę to jest bezpłatna, możliwość skorzystania z leżaków i parasoli, które należą do restauracji /kawiarni na plaży, przy zamówieniu np. kawy/napoju (oprócz wody) leżaki/parasole wliczone są w cenę.

Najbliższa placówka dyplomatyczna: Konsulat RP w Grecji, 78 Tsimiski Str., Saloniki 546-22, Tel. 00 302 310 288 205

Pobierz kartę wyjazdu:  

Opublikowano: czwartek, 09, styczeń 2020 21:16

W końcówce minionego już roku Chata na Zagrodach ponownie gościła harcerzy.

Tym razem była to 2 Rudnicka Drużyna Harcerek "Fala"im. hm. Marii Byczewskiej z Rudnika Szlacheckiego w lubelskiem. Dla części drużyny było to pierwsze spotkanie z Tatrami, zatem liczne harce po śniegu, świeczkowiska i inne punktu harcerskiego programu tym bardziej zapadną im w pamięć;)

 

Czytaj więcej: Harcerki na zimowisku

Opublikowano: środa, 01, styczeń 2020 21:22

W niedzielny wieczór przeżywając uroczystość Niepokalanego Poczęcia młodzież modliła się Akatystem w kaplicy Matki Bożej z Zagród.

Akatyst to stary chrześcijański hymn ku czci Bogarodzicy (gr. Ακάθιστος Ὕμνος) pochodzący z  tradycji bizantyjskiej, przedstawiający z niezwykłą delikatnością a zarazem teologiczną głębią rolę Maryi w zbawczym planie Boga.

Witaj, o wysokości, pojęciom ludzkim niedostępna,
Witaj, głębiono nawet anielskim okiem niezbadana,
Witaj, bo jesteś tronem Króla,
Witaj, bo dźwigasz Tego, co wszystkie dźwiga rzeczy.
Witaj, Oblubienico Dziewicza.

Czytaj więcej: Modlitwa Akatystem

Opublikowano: wtorek, 10, grudzień 2019 13:52

6 grudnia tradycyjnie zawitał do nas św. Mikołaj i to nie raz:

Nawiedził i obdarował dzieci przychodzące wczesnym rankiem na Roraty, zawitał również na spotkanie z dziećmi na Suchej, na koniec odwiedził też młodzież Pokolenia.

Podobno był także widziany w jeszcze wielu innych miejscach...

 

 

 

 

Czytaj więcej: Spotkania ze św. Mikołajem

Opublikowano: piątek, 06, grudzień 2019 20:58

W pierwszą niedzielę adwentu oddając część św. Mikołajowi Słowo Boże w naszym kościele głosił ks. Krzysztof Jamrozy z klasztoru na Świętym Krzyżu.

Na początku zauważył, że „wśród niezliczonej rzeszy świętych i błogosławionych chyba nie ma takiego drugiego, którego imię wzbudzałoby tak wiele ciepłych uczuć, pozytywnych emocji, radosnych wspomnień, czy chociażby zwykłego, ale jakże cennego uśmiechu.”


Dalej wskazał, że święci „zawsze odzwierciedlają jakąś cechę Boga i uobecniają Go w świecie im współ-czesnym, a dla potomnych stanowią niezastąpione źródło inspiracji i nadziei. Święci więc mówią nam o Bogu; odsłaniają jakiś aspekt Jego tajemnicy, czy może precyzyjniej mówiąc: poprzez świętych Bóg mówi nam o sobie”. W takim spojrzeniu „poprzez św. biskupa Miry Bóg mówi nam o ogromnej i bezinteresownej dobroci. Bóg wyposażył Mikołaja w dobroć - praw-dziwie boską cechę, niczym w ewan-geliczny talent, który przez Mikołaja został nie tylko przyjęty, ale i obficie pomnożony. (...) Dobroć zatem, która człowieka pociąga, zachwyca, czy inspiruje, ma swoje źródło w Bogu! A wręcz jest samym Bogiem - Tym, który jest źródłem szczęścia człowieka. Stwierdzenie, że Bóg jest dobry wzywa nas do uznania Go, jako swojego jedynego Pana. Stąd <być dobrym człowiekiem> oznacza na początku przynależeć do Boga, być Mu posłusznym, przebywać z Nim i przyjąć dar uczestnictwa w Bożej dobroci.”

Czytaj więcej: Odpust św. Mikołaja

Opublikowano: środa, 04, grudzień 2019 12:03