ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

 LOGO Drvenik22

Chata na Zagrodach

Gratulujemy grupie lektorów młodszych zdobycia I miejsca w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej. 

W rozgrywkach, które się odbyły w sobotę 19 listopada w Nowym Targu wzięło udział ogółem ok. 100 zawodników z 8 parafii. 

W kategorii Lektorzy Młodsi nasi chłopcy odnieśli zwycięstwo, w rezultacie czego zakwalifikowali się do rozgrywek rejonowych w których zmierzą się ze zwycięskimi drużynami z dekanatów: Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Czarny Dunajec, Jabłonka, Niedzica, Rabka i Zakopane. Życzymy im dalszych sukcesów!

Klasyfikacja w grupie:

   I miejsce: Klikuszowa
   II miejsce: Ostrowsko
   III miejsce - Ludźmierz
   IV miejsce - Pyzówka
   V miejsce - Nowy Targ par. św. Jadwigi
   VI miejsce - Nowy Targ par. św. Jana Pawła II
   VII miejsce - Nowy Targ - Kowaniec

Rozgrywki odbywały się w ramach XVII MISTRZOSTW POLSKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA O PUCHAR KNC W PIŁCE NOŻNEJ  HALOWEJ 2022/2023.

 

Czytaj więcej: Dekanalny Turniej Piłki Nożnej

Opublikowano: sobota, 19, listopad 2022 19:43

Pieśni patriotyczne śpiewane przez wszystkich z wielkim zaangażowaniem i poezja największych polskich wieszczów rozbrzmiewały w Chacie na Zagrodach w czasie kolejnego Wieczoru Pieśni Patriotycznej. 

Repertuar już po raz trzeci przygotował i zaprezentował wszystkim zebranym Jacek Lecznar, który próbował m. in. rozwikłać zagadkę "Kto rządzi światem?" - recytując wiersz Mariana Hemara. 

 

Czytaj więcej: Wieczór Pieśni Patriotycznej

Opublikowano: niedziela, 13, listopad 2022 19:50

Narodowe Święto Niepodlegości to w Klikuszowej zarazem dzień odpustu ku czci św. Marcina - patrona parafii. 

W tym roku posiewu Bożego Słowa w dniu odpustu dokonywał ks. dr Tadeusz Nosek. 

Kaznodzieja zachęcał wszystkich uczestników do przejścia z kondycji ucznia do kondycji przyjaciela Jezusa. 

Zachęcał też, aby swoją piramidę wyznawanych wartości budować na triadzie:

Bóg - Rodzina i Ojczyzna

W czasie odpustu można też było się napić kawy, lub nabyć kawę misyjną i pozycje o tematyce misyjnej, oraz porozmawiać o misjach z ojcem Mariuszem Bartuzi ze zgromadzenia Ojców Białych - Misjonarzy Afryki.

Czytaj więcej: Odpust ku czci św. Marcina

Opublikowano: piątek, 11, listopad 2022 20:16

„Zanieście przyszłym pokoleniom świadectwo wiary,
nadziei i miłości. Bądźcie wytrwali.
Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb!”

Jan Paweł II
Pola Lednickie, 2 czerwca 1997 roku

Powyższe słowa były mottem i główną myślą rekolekcji kapłańskich w Chacie na Zagrodach, które odbywały się w tym roku od 6 do 9 listopada. 

Rekolekcje kapłańskie w Chacie na Zagrodach miały miejsce już trzeci raz.

Tegoroczna tematyka to:
„Duszpasterstwo młodzieży według o. Jana Góry OP - wizja rozwoju osobowości integralnej” - temat ten podjął ks. Jacek Dudziński - dziekan dekanatu Wąbrzeźno w diecezji toruńskiej - przez wiele lat związany z ruchem lednickim.  

 

Czytaj więcej: Rekolekcje kapłańskie

Opublikowano: czwartek, 10, listopad 2022 20:48

Przeżywając Uroczystość Wszystkich Świętych każdego roku kierujemy nasze kroki na cmentarz, gdzie znajdują się groby naszych bliskich. Oczyszczając i przyozdabiając groby, przypominamy sobie życie tych, którzy zostali już na cmentarzu pochowani. Czasem ich już nie pamiętamy, o ich istnieniu przed nami opowiadają nam starsi bliscy, albo przypominają nam o tym może już też nieco zniszczone zrębem czasu tablice na nagrobkach.

Jednocześnie w naszych umysłach pojawiają się pytania: co dalej z nimi? - bo trudno się nam pogodzić z myślą, że nagrobna płyta i tablica z wypisaną datą śmierci jest szczytem możliwości człowieka… Zarazem ludzki umysł i osiągnięcia nauki w tym przypadku również okazują się często zupełnie bezradne…

I tu trzeba powiedzieć, że jako chrześcijanie jesteśmy szczęściarzami, bo tak wiele odpowiedzi - na te jakże trudne i nękające nas nie tylko na cmentarzu, ale nieraz nawet może i po nocy pytania – przynosi nam liturgia dzisiejszej Uroczystości - ukazująca NIEBO jak cel życia każdego człowieka. Warto nie odrzucać Boga, ale pokochać Go już teraz największą miłością i zamarzyć już teraz o spotkaniu z Nim w niebie - to daje człowiekowi motywację do dobrego, szlachetnego i zgodnego z Bożymi przykazaniami życia już tu na ziemi. 

Czytaj więcej: Wszystkich Świętych

Opublikowano: wtorek, 01, listopad 2022 16:14

Podkategorie