ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

Największym pragnieniem człowieka jest pragnienie szczęścia. Jezus szczęśliwych nazywa BŁOGOSŁAWIONYMI.

1. Zapisz w zeszycie:

BŁOGOSŁAWIENI = SZCZĘŚLIWI

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Informacje bieżące - 8 VII 2020

W aktualnej sytuacji zniesione zostały limity osób w kościołach. Natomiast przebywający w kościele mają w dalszym ciągu obowiązek zasłonić usta i nos oraz zachować odpowiedni dystans od innych uczestników liturgii.  

Spowiedź codziennie od 17.00 do 18.00.

OGŁOSZENIA parafialne - ZOBACZ.

DEKRET o odwołaniu DYSPENSY od udziału w niedzielnych Mszach św. - ZOBACZ 

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy i życzymy zdrowia.

/ks. Proboszcz i ks. Wikariusze  

Post od... Eucharystii

Opublikowano: niedziela, 29, marzec 2020 05:53

Garda DSC09808Zapewne jeszcze w Środę Popielcową nikt z nas nawet nie przypuszczał, że tegoroczny Wielki Post będzie się przejawiał tak bardzo postem od… Eucharystii.

Ta niemożność bezpośredniego uczestnictwa we Mszy św. już w trzecią niedzielę pod rząd bardzo doskwiera wielu wierzącym, nawet tym, którzy nie uczestniczyli wcześniej w Niej zbyt aktywnie.

Co prawda są media, są transmisje i całe szczęście, ale jednak wirtualny kontakt nie jest w stanie w pełni zastąpić rzeczywistego.

Jako kapłani stoimy także w niezwykle niezręcznej sytuacji, bo chyba najtrudniejszą rzeczą dla księdza jest powiedzieć komuś, by nie przychodził do kościoła. Z drugiej strony widzimy szalejącą epidemię i jej ogromne żniwo w innych krajach, i jak wszyscy chcielibyśmy tego uniknąć u nas. Bóg dał nam przykazania – to prawda – ale dał nam wszystkie, nie tylko mamy szanować dzień święty, uczestniczyć we Mszy św. do czego zachęca Kościół, ale jest też: nie zabijaj, a więc w tym przypadku: zostań w domu… bo kontakt z innymi prowadzi do zarażenia, co w wielu przypadkach niestety kończy się śmiercią…

Dlatego też, o ile na początku trudno mi się było wewnętrznie pogodzić z wprowadzanymi ograniczeniami dotykającymi tak mocno możliwości bezpośredniego uczestnictwa w Eucharystii, teraz w moim sercu przeważa postawa pokory; tzn, myślę, że jeśli doświadczając w kolejną niedzielę braku Mszy św. odczujemy głód Eucharystii, to z tym większą radością przyjdziemy do kościoła, kiedy jego drzwi będą już mogły być otwarte bez ograniczeń.  W rozmowach z ostatnich dni bowiem zauważam, że wielu ludzi (sami się przyznają) dopiero teraz sobie zaczyna głębiej uświadamiać, czym jest Eucharystia… a jeszcze bardziej, czym Jej brak i to są zapewne niezwykle wymowne i piękne owoce tego wyjątkowego Wielkiego Postu w tym roku…