ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Informacje bieżące - 22 XI

Z uwagi na graniczenia sanitarne, w naszej parafii w kościele parafialnym otwarte jest tylko wejście boczne, a limit osób, które mogą jednocześnie przebywać na Mszach św, pogrzebach i nabożeństwach wynosi 50,

- w kaplicy na Suchej 18 osób,

- w kaplicy na Krzywicy 10 osób. 

Prosimy o przestrzeganie obowiązujących zaleceń sanitarnych. 

Ponieważ nie wszyscy wierni mimo gorącego pragnienia będą mogli uczestniczyć we Mszy św., Metropolita Krakowski udziela dyspensy od udziału we Mszy św. w niedziele i święta. Jednocześnie zachęcamy do do pobożnego uczestnictwa we Mszach św. transmitowanych poprzez media oraz do gorliwej modlitwy w rodzinach. >ZOBACZ DEKRET BISKUPA

Zobacz OGŁOSZENIA PARAFIALNE - 34 NIEDZIELA ZWYKŁA
U
roczystość Jezusa Chrystusa - Króla Wszechświata

/ks. Tadeusz  

Polska pod Krzyżem

Opublikowano: niedziela, 15, wrzesień 2019 17:28

W sobotę w całej Polsce wiele tysięcy osób wzięło udział w wydarzeniu ewangelizacyjnym "Polska pod Krzyżem".

Główne spotkanie zgromadziło ponad 60 tysięcy uczestników i odbyło się na lotnisku aeroklubu we Włocławku, w którym wzięli udział także przedstawiciele młodzieży i dorosłych naszej parafii. Ale modlono się w wielu miejscach w Polsce; m. in. przy kaplicy na Suchej w Pcimiu. 

Wspólna modlitwa w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, to wielkie wezwanie do przyjęcia Zbawienia, którego Jezus dokonał umierając na Krzyżu, wezwanie do wyznania wiary i nawrócenia. To również wezwanie do obrony krzyża - jak wołał św. Jan Paweł II - "od morza do Tatr", a także do przyjęcia krzyża i stanięcia pod krzyżem u boku Maryi. 

Włocławek został wybrany na wydarzenie centralne, bo to ziemia męczenników; w czasie II Wojny Światowej zginęło aż 220 kapłanów z tej diecezji, najwięcej z całej Polski, w tym błogosławiony biskup Michał Kozal, tu poniósł również śmierć męczeńską bł. ks. Jerzy Popiełuszko. 

 • Polska_pod_krzyzem_01
 • Polska_pod_krzyzem_02
 • Polska_pod_krzyzem_04
 • Polska_pod_krzyzem_05
 • Polska_pod_krzyzem_06
 • Polska_pod_krzyzem_07
 • Polska_pod_krzyzem_08
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3914
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3928
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3931
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3934
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3939
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3943
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3944
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3945
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3953
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3958
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3961
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3964
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3965
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3967
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3971
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3973
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3975
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3978
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3979
 • Polska_pod_krzyzem_IMAG3984