ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

06.01.2019

OGŁOSZENIE
Ze względu na ferie i wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Pamanie nasze kolejne spotkanie formacyjne będzie w czwartek - 7 lutego.

Więcej…

Nasze inicjatywy

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Projekt Panama 2019

Opublikowano: poniedziałek, 05, luty 2018 19:28

Już 17 stycznia 2019r. wyjeżdżamy na kolejne Światowe Dni Młodzieży - tym razem aż do Panamy...!!!

Pamiętając wielki entuzjazm wiary, który się nam udzielił podczas ŚDM w Krakowie, chcemy ... w miarę sił i mozliwości przeżyć to jeszcze raz.

Program wyjazdu:

18.01.2019 - godz. 6.35 - wylot z Warszawy do Paryża (CDG). Następnie wylot do Mexico City. Przylot godz. 16.20, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

19.01 - Śniadanie. Do południa wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Obiadokolacja. Nocleg.

20.01 Śniadanie. Msza Święta w Katedrze lub Bazylice Matki Bożej z Gwadelupe. Przejazd na lotnisko. Wylot do San Jose (Kostaryka). Transfer lądowy do Panama City.

21.01 Przyjazd do Panama City.

22.01 – 27.01.2019 wydarzenia centralne ŚDM - udział w katechezach językowych, ceremonii otwarcia ŚDM, Festiwal Młodych, udział w spotkaniach z papieżem - na czas pobytu w Panamie mamy wykupiony pakiet pielgrzyma A1 - zapewniający zakwaterowanie, wyżywienie i publiczny transport w czasie ŚDM - (zobacz pakiety pielgrzyma)

27.01 Przejazd autobusem z Panama City do San Jose
28.01 Transfer do hotelu w San Jose. Kolacja i nocleg. Popołudnie wolne na indywidualne spacery.
29.01 Transfer na lotnisko i wylot do Mexico City i następnie wylot do Cancún. Zakwaterowanie w hotelu 4* przy plaży. All inclusive - Hotel Cancun Bay Resort
30.01 Plażowanie i wypoczynek. All inclusive.
31.01 Plażowanie i wypoczynek. All inclusive.
01.02 Przejazd na lotnisko i wylot do Mexico City i następnie do Polski.
02.02 Przylot do Warszawy

ŚWIADCZENIA:

opieka polskojęzycznego pilota-przewodnika podczas transferu i podczas pobytu w Meksyku

transport klimatyzowanym autobusem

bilety wstępu

hotele: 4* w mieście Meksyk, 3* w San Jose, 4* w Cancun - bezpośrednio położony przy plaży (lokalny standard)

rezerwacje miejsc w kościołach według programu

ubezpieczenie

 

W sobotę 24 listopada prawie wszyscy uczestnicy spotkali się w Pcimiu, aby omówić sprawy organizacyjne:

 

 

INFORMACJE POLSKIEGO KOMITETU ŚDM DLA KOORDYNATORÓW i UCZESTNIKÓW

1. UBEZPIECZENIE
Ubezpiecza nas firma ERV. Zakres ubezpieczenia to 75 000 EURO. W tym są: choroby przewlekłe, NNW, bagaż, assistance, koszty leczenia, leczenie laboratoryjne poza szpitalem, powiadomienie bliskich, zakup leków czy wizyta u lekarza, w razie potrzeby transport do kraju, sporty wysokiego ryzyka, następstwa wydarzeń terroru.
Nie zawiera szkód umyślnych, po spożyciu alkoholu.
Na miejscu będzie agentka, ale dopiero w trakcie wydarzeń w Panama City.

2. KWATERA GŁÓWNA POLAKÓW 
Będzie znajdowała się w Kościele Iglesia Nuestra Seńora del Carmen w centrum Panama City. Tam będzie siedziba KBO oraz Ubezpieczyciela. Numery alarmowe zostaną podane początkiem stycznia.

3. KATECHEZY POLSKIE
Będą odbywały się w 4 miejscach, które jeszcze nie są wyznaczone. Ważnym wydarzeniem będą warsztaty przy Darze Młodzieży w Marina Flamenco – 23 stycznia. W tym dniu podczas katechez nie będzie Mszy, będzie ona o 18:00 w czasie warsztatów.

4. PAKIET POLSKI
Pakiet będzie darmowy i będzie zawierał:
• Koszulka z Godłem i Napisem POLSKA
• Kapelusz
• Plecak – worek
• Polska flaga
• Nerka na dokumenty
• Wachlarz
• Dodatkowo magnes w kształcie konturów Polski i obrazek MB Częstochowskiej – dla goszczących nas rodzin
Gdy pakiety dotrą do Krakowa będzie informacja o miejscu i czasie ich rozdysponowania.

5. BEZPIECZEŃSTWO
Panama jest krajem bezpiecznym, ale… uważać po zmroku, kobiety winny być otoczone opieką, bez wyzywających strojów, nie spacerujące same.
Pilnować bagażu, nie brać od innych nieznanych rzeczy, sprawdzać co jakiś czas co w nich jest. Nie brać wartościowych rzeczy typu złote łańcuszki czy sprzęt elektroniczny.

6. ZDROWIE
Brak obowiązkowych szczepień. Woda najlepiej butelkowana. Rzadko spotykana malaria, częstsza choroba Dengi /przenoszona przez komary/. Objawy to wymioty i biegunka. Warto zaopatrzyć się w spray na komary tropikalne. Zaopatrzyć się w kosmetyki i kremy do opalania w większej ilości, gdyż to jest bardzo drogie.

7. PIENIĄDZE
Waluta Balboa – 1 Balboa = 1 Dolar Amerykański. Ceny w sklepach są odrobinę wyższe niż w Polsce. Warto zabrać małe nominały. Możliwość płacenia kartą w większości miejsc, ale przy takich opłatach potrzebny jest paszport. Pielgrzymi są zwolnieni z opłat na lotnisku i deklaracji finansowych.
Zastanowić się nad założeniem konta i karty walutowej.

8. INTERNET I TELEFON
Podstawowy sposób komunikacji: WhatsApp. Kupić kartę na lotnisku, istnieją karty SIM z darmowym odbiorem WhatsApp, bez poboru danych. Zwrócić uwagę na wyłączenie poczty głosowej, przekierowania połączeń, blokadę danych internetowych.

9. DOKUMENTY
Wydrukować i zabrać ze sobą dowód wpłaty za Pakiety, zarówno na Dni w Diecezjach, jak i na Wydarzenia Centralne. Trzeba posiadać listę uczestników z danymi paszportowymi.

10. ZAKWATEROWANIE
Jeśli ksiądz chce być z grupa podczas Dni w Diecezji, trzeba do nich napisać. Planowo osoby konsekrowane będą osobno.
Zwrócić uwagę na zakwaterowanie po zakończeniu wydarzeń Centralnych, jeśli grupa zostaje dłużej niż obowiązujący pakiet A1+.
Kwaterunek na Wydarzenie Centralne będzie podany później.

11. KSIĘŻA
Odradza się branie sutanny. Posiadać Celebret.