ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Na bieżąco...

1)   Jaśki, Staśki, Darki, Jarki, Wojtki, Marki, Franki,
    Baśki, Kaśki, Fele, Ele, Maryśki i Hanki.
    Dalej żywo, dalej żwawo, biegnijmy do szopy,
    Aby Panu Jezusowi ucałować stopy.

Więcej…

Nasze inicjatywy


 LOGO Drvenik22

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Niechaj czas Świąt Narodzenia Pańskiego i cały Nowy Rok 2023 będzie przepełniony obecnością Tego, który urodził się w Betlejem, a zarazem przez którego wszystko się stało...

Pielgrzymka do Medjugorje

Opublikowano: czwartek, 07, styczeń 2016 08:07

 

Pielgrzymka: Medjugorje (BiH) – Vepric – Ludbreg (HR)

Pielgrzymi w Medjugorje - zobacz zdjęcia! 

Wycieczka do Mostaru 

Droga krzyżowa na Križevac 

Wypoczynek w delcie Neretwy

Vepric - wyspa Brač - Ludbreg

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz jak wyglądał  program pielgrzymki:    

1. Piątek: 10.06.2016r. – rozpoczęcie pielgrzymki - Msza Św. 4.00, 4.30 - wyjazd. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację. Przyjazd do Medjugorja (BiH) w późnych godzinach wieczornych, zakwaterowanie w pensjonacie (1000m od kościoła św. Jakuba), nocleg. 

2. Sobota: 11.06.2016 – śniadanie, modlitwa różańcowa na Górze Objawień. Modlitwa przy niebieskim Krzyżu. Oddanie się przez Niepokalane Serce N.M.P – Trójcy Świętej (akt o który prosi Maryja Królowa Pokoju w Medjugorju) - godz. 13.00 Msza Święta. obiadokolacja, Udział w nabożeństwie wieczornym. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, nocleg.

3. Niedziela: 12.06.2016 – śniadanie, Msza Święta w Majćino Selo. Wyjazd do Doliny Neretwy, spływ łodziami z miasta Opuzen do gospodarstwa agroturystycznego na jeziorze „Kuti” (zatopiona dawna osada rzymska Narona), plażowanie, odpoczynek, obfity obiad - ryba, regionalny brudet, owoce morza, mięso z grilla, wino, woda mineralna, muzyka dalmatyńska, zabawa, możliwość zakupu owoców i produktów regionalnych. Powrót do Medjugorje, udział w nabożeństwie wieczornym, obiadokolacja, nocleg.

4. Poniedziałek: 13.06.2016 – śniadanie, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, przyjazd do pensjonatu. Dla chętnych wyjazd nad wodospady „Kravice” plażowanie, odpoczynek, obiadokolacja. Godz.18.00 - udział w nabożeństwie wieczornym: modlitwa różańcowa, Msza Święta, nocleg.

5. Wtorek: 14.06.2016 – śniadanie, spotkanie we wspólnocie „Cenacolo”. Wyjazd do Mostaru, spacer po Starym Mieście, czas wolny na zakupy pamiątek, kawę itp., przejazd do miasta Blagaj, dawna stolica Hercegoviny - największe „wywierzysko” rzeki Buna (wypływa spod pasma górskiego Veleż), możliwość posiłku: pstrąg z grilla. Powrót do Medjugorja, udział w nabożeństwie wieczornym, obiadokolacja, Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, nocleg.

6. Środa: 15.06.2016 - wyjazd z Medjugorja: 5.45 – pakowanie bagażu, śniadanie - (lunch pakiet) ok. 6.00 rano wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Vepric w Makarskiej (HR), Msza św. i nawiedzenie Sanktuarium, Przejazd do Baskiej Vody: rejs statkiem na wyspę Brać, Fish-Picnic: ryba z grilla, sałatka, chleb, wino, sok, możliwość kąpieli morskiej – plażowania – ok. 14.00 wyjazd do Ludbregu – Sanktuarium Krwi Chrystusa – Cud Eucharystyczny – ok. godz. 21.00 obiadokolacja, nocleg.

7. Czwartek: 16.06. - rano Msza św., nawiedzenie Sanktuarium, śniadanie. Powrót do Polski wieczorem – czwartek: 16.06.2016r.

II. KOSZT PIELGRZYMKI - 600 zł + 160 € i obejmuje:
1. Ubezpieczenie KL i NW.
2. Noclegi: 5 noclegów w pensjonacie: pokoje 1/2 i 1/3 osobowe, 1 nocleg Ludbreg
3. Wyżywienie: 5 HB ( 6 śniadań + 5 obiadokolacji + 2 obiady - w Gospodarstwie Agroturystycznym nad jeziorem „Kuti” i na statku - Fish Picnic.)
4. Przejazd autokarem: klimatyzacja, video, barek,
5. Opiekę duchową kapłana, opiekę pilota.

Zastrzegamy możliwość zmiany programu! Program jest uwarunkowany możliwością spotkań z widzącymi i ojcami Franciszkanami którzy są gospodarzami Parafii Św. Jakuba w Medjugorju.

III. INFORMACJE PRAKTYCZNE
1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne, Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, mogą być też dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, strój kąpielowy.
2. WYŻYWIENIE - prowiant na drogę, termosy, własne lekarstwa.
3. WALUTA - € na drobne zakupy, drobne € na podróż (na toaletę lub posiłek)
4. INNE - Pismo Święte, krzesełka składane, plecaczek, koniecznie latarka, radio z pasmem UKF lub telefon komórkowy z radiem i słuchawkami

IV. POBYT W MEDZIUGORJU Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii:

1. Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz.17.00 (w zimie) godz.18.00 (w lecie) - Różańcem Św. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części różańca, mszę św., poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. We wtorki i soboty dodatkowo godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Mszy świętej w języku polskim (godz.13.00), jeżeli to nie koliduje z programem dnia.

3. Wspólnym różańcu na Podbrdo (góra Objawień) w każdą niedzielę o godz. 14.00 i wspólnej drodze krzyżowej na Kriżevac (góra Krzyża) w każdy piątek o godz.14.00.

4. Spotkaniach ze wspólnotami zawiązanymi w Medziugorju, o. Franciszkanami i widzącymi w miarę ich obecności w parafii.

5. Najważniejszym spotkaniu z Matką Bożą i Panem Jezusem w czasie przez siebie wybranym, aby nam go nie zabrakło. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.00 - 17.00 i w wieczornej Adoracji we wtorki i w soboty od godz. 21.00 - 22.00.

   

Pan Krzysztof Baliś był przewodnikiem i pilotem pielgrzymki. Posłuchaj fragmentu wywiadu:

   

Sanktuarium w Veprić - zobacz więcej       Sanktuarium w Ludbregu - zobacz blog