ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

1. Po raz pierwszy Duch Święty zstąpił na Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy - czyli w 50 dniu po zmartwychwstaniu Jezusa.

Każde bierzmowanie jest powtórzeniem tego wydarzenia. Duch Święty wówczas obdarza swoimi darami.
Głównych darów wymieniamy siedem.

Więcej…

Nasze inicjatywy

 LOGO Drvenik22

Chata na Zagrodach

Pielgrzymka do Medjugorje

Opublikowano: czwartek, 07, styczeń 2016 08:07

 

Pielgrzymka: Medjugorje (BiH) – Vepric – Ludbreg (HR)

Pielgrzymi w Medjugorje - zobacz zdjęcia! 

Wycieczka do Mostaru 

Droga krzyżowa na Križevac 

Wypoczynek w delcie Neretwy

Vepric - wyspa Brač - Ludbreg

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz jak wyglądał  program pielgrzymki:    

1. Piątek: 10.06.2016r. – rozpoczęcie pielgrzymki - Msza Św. 4.00, 4.30 - wyjazd. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację. Przyjazd do Medjugorja (BiH) w późnych godzinach wieczornych, zakwaterowanie w pensjonacie (1000m od kościoła św. Jakuba), nocleg. 

2. Sobota: 11.06.2016 – śniadanie, modlitwa różańcowa na Górze Objawień. Modlitwa przy niebieskim Krzyżu. Oddanie się przez Niepokalane Serce N.M.P – Trójcy Świętej (akt o który prosi Maryja Królowa Pokoju w Medjugorju) - godz. 13.00 Msza Święta. obiadokolacja, Udział w nabożeństwie wieczornym. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, nocleg.

3. Niedziela: 12.06.2016 – śniadanie, Msza Święta w Majćino Selo. Wyjazd do Doliny Neretwy, spływ łodziami z miasta Opuzen do gospodarstwa agroturystycznego na jeziorze „Kuti” (zatopiona dawna osada rzymska Narona), plażowanie, odpoczynek, obfity obiad - ryba, regionalny brudet, owoce morza, mięso z grilla, wino, woda mineralna, muzyka dalmatyńska, zabawa, możliwość zakupu owoców i produktów regionalnych. Powrót do Medjugorje, udział w nabożeństwie wieczornym, obiadokolacja, nocleg.

4. Poniedziałek: 13.06.2016 – śniadanie, Droga Krzyżowa na górę Kriżevac, przyjazd do pensjonatu. Dla chętnych wyjazd nad wodospady „Kravice” plażowanie, odpoczynek, obiadokolacja. Godz.18.00 - udział w nabożeństwie wieczornym: modlitwa różańcowa, Msza Święta, nocleg.

5. Wtorek: 14.06.2016 – śniadanie, spotkanie we wspólnocie „Cenacolo”. Wyjazd do Mostaru, spacer po Starym Mieście, czas wolny na zakupy pamiątek, kawę itp., przejazd do miasta Blagaj, dawna stolica Hercegoviny - największe „wywierzysko” rzeki Buna (wypływa spod pasma górskiego Veleż), możliwość posiłku: pstrąg z grilla. Powrót do Medjugorja, udział w nabożeństwie wieczornym, obiadokolacja, Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, nocleg.

6. Środa: 15.06.2016 - wyjazd z Medjugorja: 5.45 – pakowanie bagażu, śniadanie - (lunch pakiet) ok. 6.00 rano wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Vepric w Makarskiej (HR), Msza św. i nawiedzenie Sanktuarium, Przejazd do Baskiej Vody: rejs statkiem na wyspę Brać, Fish-Picnic: ryba z grilla, sałatka, chleb, wino, sok, możliwość kąpieli morskiej – plażowania – ok. 14.00 wyjazd do Ludbregu – Sanktuarium Krwi Chrystusa – Cud Eucharystyczny – ok. godz. 21.00 obiadokolacja, nocleg.

7. Czwartek: 16.06. - rano Msza św., nawiedzenie Sanktuarium, śniadanie. Powrót do Polski wieczorem – czwartek: 16.06.2016r.

II. KOSZT PIELGRZYMKI - 600 zł + 160 € i obejmuje:
1. Ubezpieczenie KL i NW.
2. Noclegi: 5 noclegów w pensjonacie: pokoje 1/2 i 1/3 osobowe, 1 nocleg Ludbreg
3. Wyżywienie: 5 HB ( 6 śniadań + 5 obiadokolacji + 2 obiady - w Gospodarstwie Agroturystycznym nad jeziorem „Kuti” i na statku - Fish Picnic.)
4. Przejazd autokarem: klimatyzacja, video, barek,
5. Opiekę duchową kapłana, opiekę pilota.

Zastrzegamy możliwość zmiany programu! Program jest uwarunkowany możliwością spotkań z widzącymi i ojcami Franciszkanami którzy są gospodarzami Parafii Św. Jakuba w Medjugorju.

III. INFORMACJE PRAKTYCZNE
1. UBIÓR - należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne, Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych, mogą być też dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, strój kąpielowy.
2. WYŻYWIENIE - prowiant na drogę, termosy, własne lekarstwa.
3. WALUTA - € na drobne zakupy, drobne € na podróż (na toaletę lub posiłek)
4. INNE - Pismo Święte, krzesełka składane, plecaczek, koniecznie latarka, radio z pasmem UKF lub telefon komórkowy z radiem i słuchawkami

IV. POBYT W MEDZIUGORJU Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii:

1. Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz.17.00 (w zimie) godz.18.00 (w lecie) - Różańcem Św. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części różańca, mszę św., poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. We wtorki i soboty dodatkowo godzinna Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Mszy świętej w języku polskim (godz.13.00), jeżeli to nie koliduje z programem dnia.

3. Wspólnym różańcu na Podbrdo (góra Objawień) w każdą niedzielę o godz. 14.00 i wspólnej drodze krzyżowej na Kriżevac (góra Krzyża) w każdy piątek o godz.14.00.

4. Spotkaniach ze wspólnotami zawiązanymi w Medziugorju, o. Franciszkanami i widzącymi w miarę ich obecności w parafii.

5. Najważniejszym spotkaniu z Matką Bożą i Panem Jezusem w czasie przez siebie wybranym, aby nam go nie zabrakło. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.00 - 17.00 i w wieczornej Adoracji we wtorki i w soboty od godz. 21.00 - 22.00.

   

Pan Krzysztof Baliś był przewodnikiem i pilotem pielgrzymki. Posłuchaj fragmentu wywiadu:

   

Sanktuarium w Veprić - zobacz więcej       Sanktuarium w Ludbregu - zobacz blog