ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Na bieżąco...

1)   Jaśki, Staśki, Darki, Jarki, Wojtki, Marki, Franki,
    Baśki, Kaśki, Fele, Ele, Maryśki i Hanki.
    Dalej żywo, dalej żwawo, biegnijmy do szopy,
    Aby Panu Jezusowi ucałować stopy.

Więcej…

Nasze inicjatywy


 LOGO Drvenik22

Chata na Zagrodach

Strefa publiczna

Niechaj czas Świąt Narodzenia Pańskiego i cały Nowy Rok 2023 będzie przepełniony obecnością Tego, który urodził się w Betlejem, a zarazem przez którego wszystko się stało...

Maj to czas, kiedy gromadzimy się, by wspólnie oddać cześć Matce Bożej śpiewem litanii loretańskiej i innych pieśni maryjnych. 

Tak zwane nabożeństwa majowe są odprawiane nie tylko w kościołach, ale zwłaszcza w niektórych miejscowościach bardzo często również przy kapliczkach przydrożnych i prywatnych. 

Poszczególne wezwania litanii do Matki Bożej są także nazywane komplementami dla Niepokalanej. 

Zobacz są oznaczają poszczególne wezwania.

Poniżej fotorelacja z kilku nabożeństw majowych przy kapliczce Matki Bożej z Zagród w Dzianiszu, oraz wspólnego ogniska integracyjnego. 

Czytaj więcej: Czas na Majówkę

Opublikowano: piątek, 13, maj 2022 20:06
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Z racji Święta Niepodległości w Chacie na Zagrodach odbył się już bodajże po raz 15 Wieczór Pieśni Patriotycznej.

Podobnie jak w minionych latach rozbrzmiewały patriotyczne pieśni. Gościem specjalnym po raz kolejny był Jacek Lecznar, który pomiędzy śpiewami zaprazentował teksty z "Zapisków więziennych" bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz poezję o tematyce patriotycznej innych autorów przy akompaniamencie pianina.   

 

  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03346
  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03350
  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03351
  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03352
  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03353
  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03355
  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03356
  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03357
  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03361
  • Wieczor_Piesni_Patriotycznej_DSC03365

zdjęcia: Justyna Zięba

Opublikowano: niedziela, 14, listopad 2021 20:28
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

"... niezliczone kulty, państwa, imperia uschły jak trawa; 
miliony ksiąg zbutwiało; 
tylko słowo naszego Boga trwa na wieki..."

Od 7 do 10 listopada w Chacie na Zagrodach trwają rekolekcje dla kapłanów, których przewodnim tematem jest "Bóg szukający człowieka"  

Punktem wyjścia poszczególnych spotkań jest spojrzenie na Biblię i wiarę w ujęciu Abrahama J. Heschela. Zaś ich celem - adaptacja żydowskiej myśli biblijnej w praktyce duszpasterskiej i pracy z młodzieżą.

Rekolekcje kapłańskiem to również czas wspólnej modlitwy brewiarzowej, sprawowania Eucharystii, oraz  rekreacyjnych spacerów.

Rekolekcje zgromadziły w większości kapłanów związanych z ruchem lednickim, stąd też rozbrzmiewa tu także modlitwa w intencji dzieła lednickiego.

Czytaj więcej: Rekolekcje kapłańskie

Opublikowano: wtorek, 09, listopad 2021 22:03
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Korzystając z pięknej jesiennej aury ostatni weekend października młodzież z parafii Klikuszowa spędziła w Chacie na Zagrodach. 

Piątkowy wieczór był czasem zawiązania wspólnoty; a więc kolacja, wspólne śpiewy, spacer "w świetle gwiazd" i nocna modlitwa różańcowa.

Zaś w sobotę; jutrznia, przygotowanie i wspólna Eucharystia oraz ognisko z zabawami integracyjnymi zapewne dla wielu na dłużej zapadną w pamięć... 

Czytaj więcej: Wyjazd integracyjny

Opublikowano: sobota, 30, październik 2021 21:14
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Budynek to tylko 4 ściany, zaś dom tworzą ludzie...

Dzisiaj o wiele łatwiej jest zrobić budynek, niż stworzyć dom; ponieważ wymaga to współpracy, zgrania i wzajemnego zaangażowania wszystkich domowników. Trzeba też niejednokrotnie odłożyć na bok własne "ja" ze względu na tego drugiego, który ze mną dzieli swój los i wspólny kąt. Ze wspólnego zaangażowania powstaje wspólne dobro, a w sercu kształtuje się szacunek do tego, co człowieka otacza, a zwłaszcza wobec względem rzeczy, czy dzieł, w które włożyło się uprzednio wiele pracy i serca. 

O. Jan Góra mawiał często, że nie można budować domu szybciej niż dojrzewają ludzie, nie można zwłaszcza młodemu człowiekowi podać wszystkiego "przygotowanego na tacy", bo tego nie uszanuje i nie doceni. W domu potrzeba zaangażowania, wysiłku, wzajemnego docierania się, ale owocem tego jest wspólne dobro, oraz wzajemna radość z podjętych i dobrze wykonanych zadań.  

W tym też duchu staram się zawsze organizować obozowe życie w Chacie na Zagrodach. A więc i tym razem oprócz wyjazdów rowerowych było budowanie miasteczka namiotowego, porządkowanie domu i lasu, dyżury i przygotowywanie stołu, renowacja i malowanie ścian, czy troska o czystość pojazdów przeplatane modlitwą jutrzni i komplety, oraz sprawowaniem Eucharystii. 

Czytaj więcej: Nasze obozowanie...

Opublikowano: wtorek, 10, sierpień 2021 21:39
Napisz komentarz (0 Komentarzy)