ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Slide 1

Nasze spotkania

1. Po raz pierwszy Duch Święty zstąpił na Apostołów w dniu Pięćdziesiątnicy - czyli w 50 dniu po zmartwychwstaniu Jezusa.

Każde bierzmowanie jest powtórzeniem tego wydarzenia. Duch Święty wówczas obdarza swoimi darami.
Głównych darów wymieniamy siedem.

Więcej…

Nasze inicjatywy

 LOGO Drvenik22

Chata na Zagrodach

W ostatnim czasie w Chacie na Zagrodach gościli studenci z Akademickiego Koła Misjologicznego im. dr Wandy Błeńskiej w Poznaniu. Opiekunem grupy był o. Mariusz Bartuzi ze zgomadzenia Ojców Białych - Misjonarzy Afryki. 

Podczas obozu młodzi prowadzili animacje misyjne w parafiach w Miętustwie, Czarnym Dunajcu, Ludźmierzu, Kasince Małej i w Pcimiu. 

W czasie tych animacji opowiadali o życiu dr Wandy Błeńskiej - świeckiej misjonarki pracującej ponad 40 lat wśród trędowatych w Ugandzie, której w październiku zeszłego roku rozpoczął się proces beatyfikacyjny.  

Czytaj więcej: Ferie w duchu misyjnym - nowe zdjęcia!!!

Opublikowano: środa, 10, luty 2021 20:34
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Tegoroczne ferie w Chacie na Zagrodach ze względu na ograniczenia sanitarne miały inny przebieg niż zwykle.

Nie było szusowania na nartach, lecz dla kilku osób w domu zawsze się znajdzie coś do roboty... a po pracy również trochę rozrywki w terenie. 

 

 

 

Czytaj więcej: Ferie w czasie pandemii

Opublikowano: środa, 27, styczeń 2021 21:10
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rowery IMAG4877W sierpniu do Chaty na Zagrodach zawitali rowerzyści.

W związku z trudną sytuacją epidemiolgiczną szusowanie na rowerach trasami rowerowymi, których w okolicach Czarnego Dunajca jest pod dostatkiem, oraz po polnych drogach i leśnych ostępach wydaje się optymalną formą wypoczynku.

Sami uczestnicy piszą:

Czytaj więcej: Wakacje na kółkach

Opublikowano: piątek, 14, sierpień 2020 08:42
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Chata lipiec 13W lipcu wakacje w Chacie na Zagrodach spędzają Siostry Służebniczki prowadzące na codzień rodzinny Dom Dziecka w Spytkowicach wraz ze swymi wychowankami. 

Korzystając z przyjaznej aury przemierzają górskie szlaki podziwiając piękno krajobrazu, ponadto pobliska łąka stała się  boiskiem do siatkówki, a kapliczka Matki Bożej miejscem Apelu Jasnogórskiego i wieczornej modlitwy.

 

 

Czytaj więcej: Wakacje - lipiec 2020

Opublikowano: środa, 15, lipiec 2020 20:36
Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Rok 2019 był czasem wielu wydarzeń w Chacie na Zagrodach.

Sądzę, że wydarzenia te były inspirowane wolą Bożą, bo od początku "tworzenia" Chaty traktuję ją jako jedno z "narzędzi duszpasterskich".

Cieszę się, że także wydarzenia minionego roku miały przede wszystkim wymiar religijny; czyli rekolekcje, dni skupienia, spotkania ludzi młodych i starszych zaangażowanych w różne duszpasterstwa, dni skupienia księży, spotkania misyjne... Po raz pierwszy też w zeszłym roku z grupą młodzieży w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP przy blasku świec i zapachu bizantyjskiego kadzidła w kaplicy Matki Bożej zaśpiewaliśmy Akatyst. 

Poniżej niektóre ze ston kroniki z zeszłego roku.

Czytaj więcej: Kronika Chaty 2019

Opublikowano: piątek, 27, marzec 2020 08:49
Napisz komentarz (0 Komentarzy)